Lampard aproape că nu a fost vina lui 0: 4 de la mu. 60 de minute Chelsea a jucat mai bine decât adversarul

1. Ole-Gunnar Sulscher a ales schema 4-2-3-1-nu au existat aproape surprize.

Harry Maguire a venit la club după încheierea preseason-ului, dar totuși a intrat în componență. Paul Pogba a ratat ultimul meci amical din cauza unei leziuni la spate, dar a revenit la timp. Antony Marsyal a ieșit ca un atacant care a primit în timpul preseason.

Au existat opțiuni pe o poziție sub atacant-cum ar fi Juan Mata sau Jesse Lingard (cu un alt jucător pe flancul drept), dar Sulscher a ales-o pe Andreas Pereira.

2. Schema lui Frank Lampard a fost, de asemenea, ușor de ghicit – 4-2-3-1 pe care le-a folosit în preseason și Derby. Dar au existat mai multe surprize în compoziție. Principalul dintre ei este Ngolo Kante în stoc. De fapt, totul este simplu: cu o săptămână înainte de joc, Lampard a avertizat că nu va forța revenirea francezului după rănire.

A doua surpriză este ieșirea simultană a lui Ross Barkley și a lui Mason Mount în trei sub atacant. Nu i-am găsit locul lui Cristian Pulișici. După meci, Lampard a evidențiat forma lui Barkley și Mountain în preseason ca un factor cheie al unei decizii îndrăznețe.

3. Meciul a avut două etape.

În primele 45-60 de minute, Chelsea a deținut inițiativa și a transformat-o în momente. "MU" a fost ascuțit la jocul contraatac și a creat mai puțină acuitate.

În ultima jumătate de oră – fără a înscrie în acest moment, Chelsea a dezvăluit prea mult și a pierdut echilibrul. Contraatacurile " MU " au devenit mult mai periculoase și au trecut mult mai des. În acest moment, echipa lui Sulscher a distrus cu adevărat adversarul. Problema este că, în această poziție, în minutul 60, ei s-au dovedit contrar logicii meciului.

Scorul 4: 0 este foarte măgulitor pentru United. Vă reamintesc că în parsări vorbim în primul rând despre joc, nu despre rezultat: anomalia și ilogicitatea segmentului de pornire a indicat nu numai Lampard, ci și Sulscher cu Gary Neville.