Cât de bun este Juba! A marcat și a dat cel mai mult în PPL

"Mă uit liniștit în viitor - pot juca atât în profunzime, cât și în vârf. La început, în profunzime, mi-a fost greu: "cum? Și aici? De ce? Și apoi?". Acum îmi imaginez deja ce să fac", a spus Artem Dziuba într-un interviu Sports.ru la începutul lunii iulie. La începutul sezonului-2019/20, Juba nu are probleme de joc-rupe din nou PPL.

Juba a jucat în toate cele cinci turnee, dar în câteva minute este doar puțin înaintea lui Sobolev și a lui Shomurodov, care vor găzdui cel de-al cincilea meci doar luni. Primul motiv-o răceală înainte de meciul cu "Soci", din cauza căruia Artem pe "Fisht" a ieșit doar pentru înlocuire: "trei zile practic nu s-a antrenat. "Nimesil" a băut-a devenit un pic mai ușor. Înainte de joc a fost o noapte fără somn. Înfundat, aerul condiționat nu poate fi pornit, gâtul doar arde, apa nu poate bea".

În meciul cu Soci, dependența lui Zenit de Juba a fost foarte vizibilă. Artiom a ieșit doar în minutul 65, dar în 25 de minute Petersburgii au reușit să lovească 10 Lovituri de la penalizare (până la ieșire-doar 5) și să creeze 4 puncte de gol (până atunci-2). Desigur, o astfel de diferență a fost influențată și de starea fizică a adversarului din cauza lipsei unui presezon adecvat, dar totuși contrastul a apărut tocmai cu apariția lui Juba.

Al doilea motiv nu este un timp de joc foarte mare-deteriorarea obținută pe gazonul artificial din Orenburg – în minutul 78 Semak la trimis pe Artem să se odihnească. "Un câmp foarte solid. L-am prins pe spate puțin. Cu dimensiunile mele este greu să joci pe terenul artificial, trebuie să scapi de ele. Este o rușine", a spus Juba după victorie (2:0).

În joc, Juba aproape nimic nu sa schimbat în comparație cu primăvara-el joacă foarte des partenerilor. În stadiile intermediare ale atacurilor, Artem acționează de obicei în semifabricate și flancuri – acolo poate obține transferul de jos sau diagonală de la Rakitsky și Ivanovich.